8 موردی که می توانند وای فای شما را ضعیف کند

گاهی اوقات ، این مشکل در تنظیمات روتر یا سرویس ضعیف ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده سرچشمه می گیرد. اما بیشتر اوقات ، اتصال WiFi بد به دلیل وجود اشیا یا مبلمان خاصی که در خانه داریم بسیار نزدیک به روتر یا رایانه های ما ایجاد می شود.

 

در این مطلب به شما می گوییم دشمنان اصلی WiFi کدام آیتم هستند. نکات مفیدی را در انتهای مقاله خواهید یافت که می توانید از آنها برای جلوگیری از آنتن دهی ضعیف استفاده کنید ، آنها را از دست ندهید!

 

1. سطوح و مبلمان فلزی

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

مشکلات در اتصال wifi

 

فلز رسانا است ، به این معنی که الکتریسیته را جذب می کند. از آنجا که WiFi شما امواج الکترومغناطیسی را آزاد می کند ، هر سطح فلزی یا شیء در خانه شما از انتشار امواج جلوگیری می کند. اگر می خواهید ارتباط اینترنت شما بدون مشکل کار کند، لازم است روتر را از فلز دور کنید.

 

2. دیوارهای آجری و سنگی

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

آنتن دهی وای فای

 

برخی از انواع دیوارها سیگنال WiFi شما را متوقف می کنند. در بین رایج ترین مواد که مانع از اتصال قابل اعتماد می شود ، سنگ مرمر ، سیمان ، بتن ، گچ و آجر است. این مسئله توضیح می دهد که چرا در خانه های 2 طبقه معمولاً افراد در یکی از طبقه ها اینترنت ضعیف را تجربه می کنند. برای رفع این مشکل ، روتر خود را در یک منطقه باز و به دور از دیوارها قرار دهید.

 

3. آینه ها

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

مشکل آنتن دهی وای فای

 

ماده ای که به ما امکان می دهد بازتاب خود را در آینه مشاهده کنیم ، سیگنال منتشر شده توسط روتر را نیز منعکس می کند. این شیء به عنوان یک سپر عمل می کند و باعث می شود اتصال به اینترنت مشکل شود. هنگامی که به روتر نزدیک باشد ، می تواند باعث شود استحکام سیگنال کندتر و ناپایدار باشد.

 

4- یخچال و ماشین لباسشویی

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

 دستگاه تقویت وای فای

 

به عنوان یک قاعده کلی ، وسایل برقی که دارای لوله هایی هستند که آب را در گردش خود قرار می دهند با سیگنال WiFi خیلی دوستانه نیستند آب می تواند مقداری از انرژی را از امواج بی سیم حفظ کند ، که بر کیفیت اتصال به اینترنت تأثیر منفی می گذارد.

 

5- چراغ های کریسمس

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

آنتن دهی ضعیف وای فای

 

چراغ های رنگارنگ کریسمس همچنین می تواند دلیل وجود سیگنال ضعیف WiFi در خانه باشد. آنها دارای تراشه های درخشان هستند که یک میدان مغناطیسی ایجاد می کنند که با امواج الکتریکی صادر شده توسط روتر شما در تعامل است. در ماه دسامبر ، سعی کنید روتر خود را از درخت کریسمس دور نگه دارید.

 

6. مانیتور کودک

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

آنتن دهی وای فای

 

این مانیتورها یک تداخل 2.4 گیگاهرتز تولید می کنند ، همان WiFi. وقتی 2 یا چند دستگاه فرکانس یکسانی را منتقل می کنند، آنها از هوا برای ارسال اطلاعات به جای انتقال امواج استفاده می کنند، مانند مورد بی سیم. اگرچه مانیتورهای کودک معمولاً برای عملکرد صحیح به اتصال به یک شبکه نیاز دارند ، از قرار دادن آنها در نزدیکی روتر خودداری کنید.

 

7. هواپیماهای بدون سرنشین

 

پیشنهاد ویژه
  •  دستگاه تصفیه آب رادگستر نوینخریددستگاه تصفیه آب با مخزن 4گالن(16لیتری)
  • خرید کتاب کودکبااین بسته آموزشی آموزگار کودک خود باشید
  •  دستگاه تصفیه آب رادگستر نوینتخفیف 40%تصفیه آب تایوانی[پک فیلتر رایگان]
مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

مشکلات در اتصال wifi

 

هواپیماهای بدون سرنشین همچنین با سرعت 2.4 گیگاهرتز کار می کنند ، اما همه مدل ها این اختلال را ایجاد نمی کنند. همه اینها به میزان توان مورد نیاز هر مدل بستگی دارد.

 

8. مایکروویو

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

ضعیف بودن آنتن دهی وای فای

 

این دستگاه دیگری است که دارای طیف فرکانس مشابه دستگاه مورد استفاده WiFi است. اگر روتر خود را در نزدیکی مایکروویو قرار داده اید ، آن را به محلی بالاتر از سطح مایکروویو برسانید. این به طور قابل ملاحظه ای اثر منفی مایکروویو را در اتصال کاهش می دهد.

 

پاداش: چگونه می توان اتصال WiFi خود را ارتقا داد

 

مشکلات در اتصال wifi, ضعیف بودن تبلت در اتصال wifi

 افزایش آنتن دهی وای فای

 

اقدامات مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود ارتباط اینترنتی خود در خانه انجام دهید. اگر مرتباً با یک سیگنال بد روبرو هستید ، آنها را به خاطر بسپارید:

1. بر اساس موارد ذکر شده در بالا ، مکان مناسبی را برای قرار دادن روتر خود انتخاب کنید.

2. روتر خود را به روز کنید.

3. یک آنتن قدرتمند تر بدست آورید.

4- وای فای خود را رمزگذاری کرده و با رمز قوی محافظت کنید، رمزی که به راحتی نمی توان حدس زد.

5- یک تقویت کننده WiFi بخرید ، همچنین به عنوان توسعه دهنده WiFi شناخته می شود.

6. فقط از جدیدترین و مدرن ترین فن آوری های WiFi استفاده کنید.

7. پهنای باند هایی که در 5 گیگاهرتز کار می کنند ، معمولاً ارتباطی بسیار سریعتر از سایرین ارائه می دهند ، زیرا این کانال کمتر از باند 2.4 گیگاهرتزی شلوغ است.

8- روتر را مجدداً تنظیم کنید ، این عمل حافظه آن را پاک می کند و شما را قادر می سازد که به روزرسانی ها را نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید