ترفندهای کاربردی استفاده از اینستاگرام

آموزش گذاشتن کوییز در استوری اینستاگرام

این روزها بخش استوری در اینستاگرام میان کاربران بسیار محبوب شده است؛ به طوری که روزانه هزاران ویدیو و عکس از طریق آن به اشتراک گذاشته می شود. با توجه به استقبال فراوان افراد از قابلیت استوری، اینستاگرام آپدیت های گوناگونی را برای افزودن ویژگی های جدید به آن در نظر می گیرد.

 

یکی از قابلیت های تازه اضافه شده به اپلیکیشن این شبکه اجتماعی، Quiz نام دارد که از منوی استیکرهای بخش استوری در دسترس است. با این ویژگی جدید می توانید سوالی را همراه با چهار گزینه مختلف برای جواب مطرح کنید. یکی از گزینه های ایجاد شده باید به عنوان جواب صحیح مشخص شود. بعد از انتشار استوری حاوی کوییز، فالوورها به سوال پاسخ می دهند و شما از گزینه انتخابی آن ها باخبر خواهید شد.

 

آموزش اینستاگرام, کار با اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام

 

برای قرار دادن کوییز در استوری اینستاگرام کافی است مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

اپلیکیشن اینستاگرام را با توجه به نوع سیستم عامل خود از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

برنامه را اجرا کنید.

با سوایپ به راست یا کلیک روی تصویر پروفایل، به منوی استوری وارد شوید.

 

برای استوری خود یک عکس انتخاب کنید.

روی آیکون استیکر که در تصویر پایین مشخص شده، کلیک کنید.

از میان گزینه های نمایان شده، QUIZ را برگزینید.

در بخش بالایی استیکر، سوال خود را تایپ کنید.

با کلیک روی باکس های پایین، یکی یکی گزینه ها را مشخص کنید. پس از آن کافی است گزینه صحیح را لمس کنید تا به رنگ سبز دربیاید.

با کلیک روی Done استیکر را ذخیره کنید.

در آخر محل قرار گیری استیکر را مشخص و پس از آن استوری را منتشر کنید.

 

آموزش اینستاگرام, کار با اینستاگرام

اینکه بخواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید، بسیار ساده است

 

تغییر نام کاربری اینستاگرام:

نام کاربری که هر فرد در فضای مجازی برای خود انتخاب می‌کند، می‌تواند معرف شخصیت آن فرد باشد. در واقع اگر در اینستاگرام خود قبلا نامی را انتخاب کرده‌اید که در حال حاضر آن را نمی‌پسندید به‌راحتی می‌توانید نام کاربری خود را تغییر دهید.

 

اینکه بخواهید نام کاربری خود را در اینستاگرام تغییر دهید، بسیار ساده است و دیگر نیاز نیست بپرسید نام کاربری اینستاگرام کجاست. اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کرده و روی آیکون آدمکی که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید. حال صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که تمام مشخصات کاربری و پست‌هایی را که تا به حال به اشتراک گذاشته‌اید را نمایش می‌دهد. در بالای صفحه روی گزینه Edit Profile ضربه بزنید.

 

در صفحه‌ای که باز می‌شود تمام جزئیات مربوط به پروفایل خود را مشاهده خواهید کرد. حال روی نام کاربری خود ضربه زده تا امکان ویرایش آن برای شما فراهم شود. در این مرحله کافی است تنها نام موردنظر خود را تایپ کرده و در صورتیکه از نسخه iOS این اپلیکیشن استفاده می‌کنید، روی گزینه Done ضربه بزنید. اگر گوشی هوشمند شما اندروید است در این قسمت می‌بایست روی آیکون با علامت تیک که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید.

 

ماموریت تغییر هویت شما در اینستاگرام به پایان رسید. از این پس با نام کاربری جدید خود در اینستاگرام ظاهر خواهید شد.

پیشنهاد ویژه
  • لیزر موهای زائد,عوارض لیزر موهای زائد,اصلاح لبخندسفید کردن دندان ها در 1 جلسه
  •  دستگاه تصفیه آب رادگستر نویندیگه آب ناسالم و آلوده نخور!
  • پیراهن مردانه,خرید پیراهن مردانه,پیراهنپیراهن های مردانه آسی دررنگبندی جدید وجذاب

 

آموزش اینستاگرام, کار با اینستاگرام

ترفندهای کاربردی استفاده از اینستاگرام

 

چگونه تاریخچه جستجو در اینستاگرام را پاک کنیم:

بعد از این که اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی خود باز کردید روی عکس پروفایل خود در گوشه سمت راست پایین صفحه تقه بزنید. در صفحه بعدی روی آیکون سه خط افقی موجود در گوشه سمت راست بالای صفحه تقه بزنید و بعد گزینه Settings را از پایین صفحه انتخاب کنید.

 

با انجام این کار مجموعه دیگری از گزينه‌ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت که باید گزینه Privacy and security را از بین آنها انتخاب کنید، سپس به پایین صفحه حرکت کنید تا گزينه Clear search history را پیدا کنید. روی آن تقه بزنید و بعد از بین گزینه‌های ظاهر شده Clear search history را انتخاب کنید.

 

حالا اگر به بخش Search and Explore اینستاگرام مراجعه کنید، با تقه زدن روی آیکون زره بین شما باید بتوانيد عبارات جستجو شده قبلی خود را که پاک شده است پیدا کنید.

 

آموزش اینستاگرام, کار با اینستاگرام

تاریخچه جستجو در اینستاگرام

 

در وبسایت اینستاگرام به عنوان هشدار آمده است که «توجه داشته باشید که پاک کردن تاریخچه جستجو موقتی است و این جستجوهایی که شما پاک می‌کنید ممکن است بعد از جستجوی دوباره آنها در تاریخچه شما ظاهر شوند»

 

این هشدار نشان دهنده آن است که شما باید به یاد داشته باشید که اگر از اینستاگرام استفاده کنید کنترل کاملی روی داده‌های خود و استفاده از آن نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید